Comments on: Jak poprawić zarządzanie danymi prywatnymi w serwisach społecznościowych? /?p=80 Przegląd trendów rozwoju internetu w Polsce i na świecie. Wed, 22 Aug 2007 05:32:23 +0000 http://wordpress.org/?v=1.5.2 Comment on Jak poprawić zarządzanie danymi prywatnymi w serwisach społecznościowych? by: Web 2.0 » Blog Archive » Niech moja sieć będzie moja - portable social networks /?p=80#comment-15519 Tue, 14 Aug 2007 08:25:56 +0000 /?p=80#comment-15519 [...] O rozważaniach o zarządzaniu danymi w social networks możecie też przeczytać we wcześniejszym artykule “Jak poprawić zarządzanie danymi prywatnymi w serwisach społecznościowych?“. [...] […] O rozważaniach o zarządzaniu danymi w social networks możecie też przeczytać we wcześniejszym artykule “Jak poprawić zarządzanie danymi prywatnymi w serwisach społecznościowych?“. […]

]]>
Comment on Jak poprawić zarządzanie danymi prywatnymi w serwisach społecznościowych? by: Przyjaciele, znajomi i kontakty /?p=80#comment-14844 Fri, 20 Jul 2007 06:38:59 +0000 /?p=80#comment-14844 [...] Wymaga to jednak od użytkowników dodatkowej “pracy”, a nie każdemu będzie się chciało, bo przecież nie niesie to ze sobą ogromnych korzyści. Ja doskonale (chyba) wiem, kto jest kim na mojej liście znajomych, a użytkownicy oglądający mój profil, przecież nie muszą od razu wiedzieć, że Agnieszka to moja kuzynka. Jeżeli jednak dano by użytkownikom dodatkowe korzyści, np. możliwość udostępniania pewnych informacji określonej grupie osób np. z dawnymi znajomymi ze studiów można by się umówić na spotkanie, tak aby nikt inny o tym nie wiedział. O czymś podobnym pisał Dmitrij Żatuchin jednak on zwracał uwagę na kwestie zarządzania własnymi danymi. [...] […] Wymaga to jednak od użytkowników dodatkowej “pracy”, a nie każdemu będzie się chciało, bo przecież nie niesie to ze sobą ogromnych korzyści. Ja doskonale (chyba) wiem, kto jest kim na mojej liście znajomych, a użytkownicy oglądający mój profil, przecież nie muszą od razu wiedzieć, że Agnieszka to moja kuzynka. Jeżeli jednak dano by użytkownikom dodatkowe korzyści, np. możliwość udostępniania pewnych informacji określonej grupie osób np. z dawnymi znajomymi ze studiów można by się umówić na spotkanie, tak aby nikt inny o tym nie wiedział. O czymś podobnym pisał Dmitrij Żatuchin jednak on zwracał uwagę na kwestie zarządzania własnymi danymi. […]

]]>
Comment on Jak poprawić zarządzanie danymi prywatnymi w serwisach społecznościowych? by: Sebastian Kwiecień /?p=80#comment-14791 Tue, 17 Jul 2007 20:26:47 +0000 /?p=80#comment-14791 @Tomasz - z kolei w biznes.net podaje się wagę dla każdego połączenia (na ile znasz osobę którą linkujesz) - to mogłoby docelowo być wykorzystane właśnie do lepszego zarządzania informacją. Z drugiej strony zbytnie skomplikowanie systemu zarządzania dostępem spowoduje, że użytkownicy nie będą chcieli go wykorzystywać... konia z rzędem temu kto wymyśli jak zrobić efektywny i równocześnie przyjazny użytkownikowi (prosty!) system. @Tomasz - z kolei w biznes.net podaje się wagę dla każdego połączenia (na ile znasz osobę którą linkujesz) - to mogłoby docelowo być wykorzystane właśnie do lepszego zarządzania informacją. Z drugiej strony zbytnie skomplikowanie systemu zarządzania dostępem spowoduje, że użytkownicy nie będą chcieli go wykorzystywać… konia z rzędem temu kto wymyśli jak zrobić efektywny i równocześnie przyjazny użytkownikowi (prosty!) system.

]]>
Comment on Jak poprawić zarządzanie danymi prywatnymi w serwisach społecznościowych? by: Gosia /?p=80#comment-14625 Fri, 13 Jul 2007 09:38:25 +0000 /?p=80#comment-14625 Hej Jestem internautką, która dopiero zapoznaje się z tematyką web 2.0 i zaczyna mnie to interesować. Bardzo ciekawy jest model piramidy który porównuje społeczności w sieci do społeczności egipskiej, gratuluję inwencji! Ostatnio usłyszałam coś o nowym portalu społecznościowym, który będzie się otwierał i jest tworzony akurat przez agencję z mojego miasta. Podobno ma łączyć także elementy SL. Czy może słyszeliście coś o tym? www.weblisko.com Hej
Jestem internautką, która dopiero zapoznaje się z tematyką web 2.0 i zaczyna mnie to interesować. Bardzo ciekawy jest model piramidy który porównuje społeczności w sieci do społeczności egipskiej, gratuluję inwencji!
Ostatnio usłyszałam coś o nowym portalu społecznościowym, który będzie się otwierał i jest tworzony akurat przez agencję z mojego miasta. Podobno ma łączyć także elementy SL. Czy może słyszeliście coś o tym?
www.weblisko.com

]]>
Comment on Jak poprawić zarządzanie danymi prywatnymi w serwisach społecznościowych? by: Dekoderek /?p=80#comment-13956 Thu, 28 Jun 2007 09:24:59 +0000 /?p=80#comment-13956 Orkut chyba też nieźle ma to rozwiązane (rzadko się loguję, ale pamiętam dużo tam "dropdownów" z wyborem poziomu dostępu do danych). Orkut chyba też nieźle ma to rozwiązane (rzadko się loguję, ale pamiętam dużo tam “dropdownów” z wyborem poziomu dostępu do danych).

]]>
Comment on Jak poprawić zarządzanie danymi prywatnymi w serwisach społecznościowych? by: Tomasz Sterna /?p=80#comment-13865 Tue, 26 Jun 2007 19:40:12 +0000 /?p=80#comment-13865 Serwis społecznościowy http://www.spinacz.pl/ implementuje właśnie tego typu granulację dostępu. Każda publikowana przez nas informacja o sobie (imię, nazwisko, wiek, zainteresowania itd.) ma przypisany poziom dostępu z listy: - nikt (informacja niedostępna) - znajomi (czyli osoby które są na naszej liście znajomych) - znajomi znajomych (osoby na listach znajomych naszych znajomych) - zalogowani (czyli zarejestrowani użytkownicy spinacza) - wszyscy (czyli cały Internet) Daje to całkiem niezłą kontrolę nad publikowaniem informacji o nas. Serwis społecznościowy http://www.spinacz.pl/ implementuje właśnie tego typu granulację dostępu.

Każda publikowana przez nas informacja o sobie (imię, nazwisko, wiek, zainteresowania itd.) ma przypisany poziom dostępu z listy:
- nikt (informacja niedostępna)
- znajomi (czyli osoby które są na naszej liście znajomych)
- znajomi znajomych (osoby na listach znajomych naszych znajomych)
- zalogowani (czyli zarejestrowani użytkownicy spinacza)
- wszyscy (czyli cały Internet)

Daje to całkiem niezłą kontrolę nad publikowaniem informacji o nas.

]]>
Comment on Jak poprawić zarządzanie danymi prywatnymi w serwisach społecznościowych? by: Godryk /?p=80#comment-13834 Tue, 26 Jun 2007 10:15:10 +0000 /?p=80#comment-13834 Bardzo dobry tekst: brak kontroli nad udostępnianiem prywatnych danych to jest dokładnie to, co mnie od sieci społecznych odrzuca. ;-) Bardzo dobry tekst: brak kontroli nad udostępnianiem prywatnych danych to jest dokładnie to, co mnie od sieci społecznych odrzuca. ;-)

]]>
Comment on Jak poprawić zarządzanie danymi prywatnymi w serwisach społecznościowych? by: Sebastian Kwiecień /?p=80#comment-13816 Tue, 26 Jun 2007 07:09:03 +0000 /?p=80#comment-13816 @Dekoderek Przekazałem kontakt do Dmitrego. Co do twojego pierwszego komentarza - rzeczywiście w moim przypadku też tak to działa, niemniej potrafię sobie wyobrazić ograniczenia które pojawiłyby się gdybym np w grono.net chciał łączyć moją rodzinę i znajomych - tutaj na pewno przydała by mi się opcja "poziomów dostępu". @Dekoderek
Przekazałem kontakt do Dmitrego.

Co do twojego pierwszego komentarza - rzeczywiście w moim przypadku też tak to działa, niemniej potrafię sobie wyobrazić ograniczenia które pojawiłyby się gdybym np w grono.net chciał łączyć moją rodzinę i znajomych - tutaj na pewno przydała by mi się opcja “poziomów dostępu”.

]]>
Comment on Jak poprawić zarządzanie danymi prywatnymi w serwisach społecznościowych? by: Dekoderek /?p=80#comment-13758 Mon, 25 Jun 2007 11:09:58 +0000 /?p=80#comment-13758 Fajnie, że Dmitrij pisze o Web 2.0 i w ogóle, ale chyba na jego stronie (czytodziala.pl) zabrakło choćby podstawowych informacji kontaktowych. Czy mogę prosić o te dane jeżeli nie jest to tajemnica? Mam kilka pytań o tamten serwis. Dane, jeśli nie powinny być publikowane, proszę wysłać na mój e-mail. Z góry dzięki za pomoc. Piotrek Fajnie, że Dmitrij pisze o Web 2.0 i w ogóle, ale chyba na jego stronie (czytodziala.pl) zabrakło choćby podstawowych informacji kontaktowych. Czy mogę prosić o te dane jeżeli nie jest to tajemnica? Mam kilka pytań o tamten serwis. Dane, jeśli nie powinny być publikowane, proszę wysłać na mój e-mail. Z góry dzięki za pomoc.

Piotrek

]]>
Comment on Jak poprawić zarządzanie danymi prywatnymi w serwisach społecznościowych? by: Dekoderek /?p=80#comment-13756 Mon, 25 Jun 2007 10:59:05 +0000 /?p=80#comment-13756 Mam konta na wszystkich takich serwisach o których słyszałem, ale jakoś nie mam z tym większego problemu. Podaję te dane, które chcę udostępnić i tyle. Jak czegoś nie chcę podawać komuś do wiadomości to tego nie piszę. A jak chcę o czymś powiedzieć jednej osobie to piszę wiadomość prywatną :) Mam konta na wszystkich takich serwisach o których słyszałem, ale jakoś nie mam z tym większego problemu. Podaję te dane, które chcę udostępnić i tyle. Jak czegoś nie chcę podawać komuś do wiadomości to tego nie piszę. A jak chcę o czymś powiedzieć jednej osobie to piszę wiadomość prywatną :)

]]>