Comments on: Studentix - polski facebook? /?p=59 Przegląd i analiza trendów rozwoju internetu w Polsce i na świecie. Wed, 24 Oct 2007 07:05:06 +0000 http://wordpress.org/?v=1.5.2 Comment on Studentix - polski facebook? by: jah /?p=59#comment-7434 Sun, 04 Feb 2007 12:33:09 +0000 /?p=59#comment-7434 myślę, że serwisy społecznosciowe będą się specjalizować. W ten sposób mogą słuzyć nie tyle zacieśnianiu kontaktów, co zdyskontować owe sieciowe znajomości w sferze zawodowej. myślę, że serwisy społecznosciowe będą się specjalizować. W ten sposób mogą słuzyć nie tyle zacieśnianiu kontaktów, co zdyskontować owe sieciowe znajomości w sferze zawodowej.

]]>
Comment on Studentix - polski facebook? by: kolega.maynard /?p=59#comment-6864 Thu, 11 Jan 2007 22:14:10 +0000 /?p=59#comment-6864 Ale to wytlumaczenie "przytulania" jest dosc niekorzystne. Chodzi o to, ze niemiecki odpowiednik przytulania na studivz.net to "gruscheln", slowo ktore przed powstaniem serwisu nie istnialo. Tekst o "gruscheln" zostal motorycznie skopiowany do polskiej wersji o przytulaniu i nie ma wiekszego sensu. Poza tym serwis jest super. W niemieckiej wersji jest niesamowita ilosc ludzi z wlasnej uczelni, tam naprawde mozna znalezc "prawie kazdego"! Tego zycze studenIX.pl Ale to wytlumaczenie “przytulania” jest dosc niekorzystne. Chodzi o to, ze niemiecki odpowiednik przytulania na studivz.net to “gruscheln”, slowo ktore przed powstaniem serwisu nie istnialo. Tekst o “gruscheln” zostal motorycznie skopiowany do polskiej wersji o przytulaniu i nie ma wiekszego sensu.

Poza tym serwis jest super. W niemieckiej wersji jest niesamowita ilosc ludzi z wlasnej uczelni, tam naprawde mozna znalezc “prawie kazdego”! Tego zycze studenIX.pl

]]>
Comment on Studentix - polski facebook? by: jedynataka /?p=59#comment-6849 Wed, 10 Jan 2007 23:24:54 +0000 /?p=59#comment-6849 Korzystam ze Studivz.net i jest to wygodne, bo latwo utrzymywac kontakt z ludzmi poznanymi na wakacjach. Gdybym tam studiowała (w Niemczech), prawdopodobnie używałabym tego narzędzia intensywniej, zwłaszcza przy poszukiwaniu informacji na tematy uczelniane. Pamiętam czasy, gdy ogólne forum mojej uczelni zostało ocenzurowane (właściwie bez powodu szczególnego, raczej prewencyjnie) przez Prorektor, tym życzliwiej patrzę na narzędzie niezależne od władz. A obsługuje się to tak łatwo, że nawet ja, która nie zna niemieckiego poruszam po serwisie się dość swobodnie Korzystam ze Studivz.net i jest to wygodne, bo latwo utrzymywac kontakt z ludzmi poznanymi na wakacjach. Gdybym tam studiowała (w Niemczech), prawdopodobnie używałabym tego narzędzia intensywniej, zwłaszcza przy poszukiwaniu informacji na tematy uczelniane.
Pamiętam czasy, gdy ogólne forum mojej uczelni zostało ocenzurowane (właściwie bez powodu szczególnego, raczej prewencyjnie) przez Prorektor, tym życzliwiej patrzę na narzędzie niezależne od władz.
A obsługuje się to tak łatwo, że nawet ja, która nie zna niemieckiego poruszam po serwisie się dość swobodnie

]]>
Comment on Studentix - polski facebook? by: 1/2 » 18 /?p=59#comment-6848 Wed, 10 Jan 2007 22:56:07 +0000 /?p=59#comment-6848 [...] Powyższe cytaty za blogiem web20.pl.Na stronie studentIX.pl też jest ciekawie: Dowiedz się, kim właściwie są osoby, które chodzą z Tobą na zajęcia! [...] […] Powyższe cytaty za blogiem web20.pl.Na stronie studentIX.pl też jest ciekawie: Dowiedz się, kim właściwie są osoby, które chodzą z Tobą na zajęcia! […]

]]>
Comment on Studentix - polski facebook? by: CyberScyzor /?p=59#comment-6839 Wed, 10 Jan 2007 17:59:48 +0000 /?p=59#comment-6839 Moim zdaniem z sieci networkingowych sie wyrasta. Oczywiscie pozostaje fascynacja nowosciami, zazwyczaj wchodze na nowe serwisy, ale po raz kolejny nie chce mi sie tworzyc "Mojego spersonalizowanego profilu" umieszczac fotek, opisywac zaintersowania. Mam juz dosc znajomych i nie koncentruje sie na zdobywaniu nowych (a przynajmniej nie w takich ilosciach zeby intensywnie wykorzystywac social networking). Grono...na poczatku intensywnie uzytkowane, teraz zagladam tam..dla formalnosci, bo a nuz widelec cos nowego sie pojawilo. Gronowe znajomosci przerodzily sie juz dawno w znajomosci pozagronowe. Na pewno osoby wkraczajace w siec w pewnym wieku (dodajmy mlodym) posiadaja potrzebe pokazania sie, akceptacji szerszej rzeszy uzytkownikow, intensywej interakcji i to jest target sieci "social networking". Potem ten target juz sie siecia nie interesuje. To chyba kwestia psychologii rozwoju, ktory to rozwoj ma wplyw na zasieg grupy docelowej serwisow spolecznosciowych, ciekawe by bylo okreslenie grupy docelowej tego typu serwisu i przewidywanie jak w zaleznosci od wyzu lub nizu demograficznego zmienia sie oddzialywanie tego typu serwisow). Hmmm... a przynajmniej tak mi sie wlasnie wydaje:) Moim zdaniem z sieci networkingowych sie wyrasta. Oczywiscie pozostaje fascynacja nowosciami, zazwyczaj wchodze na nowe serwisy, ale po raz kolejny nie chce mi sie tworzyc “Mojego spersonalizowanego profilu” umieszczac fotek, opisywac zaintersowania. Mam juz dosc znajomych i nie koncentruje sie na zdobywaniu nowych (a przynajmniej nie w takich ilosciach zeby intensywnie wykorzystywac social networking). Grono…na poczatku intensywnie uzytkowane, teraz zagladam tam..dla formalnosci, bo a nuz widelec cos nowego sie pojawilo. Gronowe znajomosci przerodzily sie juz dawno w znajomosci pozagronowe. Na pewno osoby wkraczajace w siec w pewnym wieku (dodajmy mlodym) posiadaja potrzebe pokazania sie, akceptacji szerszej rzeszy uzytkownikow, intensywej interakcji i to jest target sieci “social networking”. Potem ten target juz sie siecia nie interesuje. To chyba kwestia psychologii rozwoju, ktory to rozwoj ma wplyw na zasieg grupy docelowej serwisow spolecznosciowych, ciekawe by bylo okreslenie grupy docelowej tego typu serwisu i przewidywanie jak w zaleznosci od wyzu lub nizu demograficznego zmienia sie oddzialywanie tego typu serwisow). Hmmm… a przynajmniej tak mi sie wlasnie wydaje:)

]]>