Comments on: Tagujmy Wrocek! /?p=40 Przegląd i analiza trendów rozwoju internetu w Polsce i na świecie. Wed, 24 Oct 2007 13:54:30 +0000 http://wordpress.org/?v=1.5.2 Comment on Tagujmy Wrocek! by: Mapy, Przewodniki, Informatory » Blog Archive » Tagujmy Wrocek! /?p=40#comment-13903 Wed, 27 Jun 2007 09:33:58 +0000 /?p=40#comment-13903 [...] Tagujmy Wrocek to tytuł artykułu jaki ukazał się na nasz temat na blogu o Web 2.0. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tekstem, w którym oprócz opisu Wrocka oraz wypisaniu wad i zalet, znajdziecie trochę naszych opinii na temat tego czym jest i czym będzie Wrocek w przyszłości. [...] […] Tagujmy Wrocek to tytuł artykułu jaki ukazał się na nasz temat na blogu o Web 2.0. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tekstem, w którym oprócz opisu Wrocka oraz wypisaniu wad i zalet, znajdziecie trochę naszych opinii na temat tego czym jest i czym będzie Wrocek w przyszłości. […]

]]>
Comment on Tagujmy Wrocek! by: Karol Papała /?p=40#comment-294 Sun, 18 Jun 2006 12:16:57 +0000 /?p=40#comment-294 RSS również zostały dodane :) RSS również zostały dodane :)

]]>
Comment on Tagujmy Wrocek! by: Karol Papała /?p=40#comment-263 Tue, 06 Jun 2006 11:00:46 +0000 /?p=40#comment-263 Chciałbym poinformować, że właśnie wprowadziliśmy system edycji miejsc dostępny dla każdego zalogowanego użytkownika. Tak jak wspomniałem wcześniej zdecydowaliśmy się na własny system wiki. Można edytować miejsca, formatować tekst przy pomocy kilku podstawowych oznaczeń oraz przywracać starsze wersje. Sprawdziliśmy również pomysł związany z wyznaczeniem "mojego domu" jako miejsca docelowego i wyznaczanie trasy do wybranych punktów. Obecnie Google nie udostępnia tej usługi w Polsce. Możemy oczywiście wypointować każde skrzyżowanie i napisać własny algorytm wyznaczania trasy, ale chyba jednak nie zdecydujemy się na to :) Bardziej martwi nas to przesunięcie mapy satellite i map o którym pisałem w komentarzu do notki o miejsce.info. Pisaliśmy do Google w tej sprawie, ale prócz ciepłych i serdecznych podziękowań od automatycznego robota nic nie dostaliśmy ;) Chciałbym poinformować, że właśnie wprowadziliśmy system edycji miejsc dostępny dla każdego zalogowanego użytkownika.

Tak jak wspomniałem wcześniej zdecydowaliśmy się na własny system wiki. Można edytować miejsca, formatować tekst przy pomocy kilku podstawowych oznaczeń oraz przywracać starsze wersje.

Sprawdziliśmy również pomysł związany z wyznaczeniem “mojego domu” jako miejsca docelowego i wyznaczanie trasy do wybranych punktów. Obecnie Google nie udostępnia tej usługi w Polsce. Możemy oczywiście wypointować każde skrzyżowanie i napisać własny algorytm wyznaczania trasy, ale chyba jednak nie zdecydujemy się na to :)

Bardziej martwi nas to przesunięcie mapy satellite i map o którym pisałem w komentarzu do notki o miejsce.info. Pisaliśmy do Google w tej sprawie, ale prócz ciepłych i serdecznych podziękowań od automatycznego robota nic nie dostaliśmy ;)

]]>
Comment on Tagujmy Wrocek! by: hazan /?p=40#comment-250 Tue, 30 May 2006 18:35:00 +0000 /?p=40#comment-250 @ Marcin - nie pozostaje Ci nic innego jak zdecydować sie na jeden serwis społecznościowy:) Tak na powaznie to takie sytuacje sa nie do uniknięcia. Mnie bardziej męczy brak czy też mała powrzechność rozwiązań takich jak OpenID. O ile mnogość serwisów z których korzystam nie jest dla mnie problemem o tyle zarządzanie właściwymi danymi i pilnowanie co gdzie udostępniam jest już trochę męczące. @ Marcin - nie pozostaje Ci nic innego jak zdecydować sie na jeden serwis społecznościowy:)

Tak na powaznie to takie sytuacje sa nie do uniknięcia. Mnie bardziej męczy brak czy też mała powrzechność rozwiązań takich jak OpenID.

O ile mnogość serwisów z których korzystam nie jest dla mnie problemem o tyle zarządzanie właściwymi danymi i pilnowanie co gdzie udostępniam jest już trochę męczące.

]]>
Comment on Tagujmy Wrocek! by: Marcin Jagodziński /?p=40#comment-249 Tue, 30 May 2006 16:59:52 +0000 /?p=40#comment-249 jasne, że w tym sensie jest wiele siatek, to oczywiste. natomiast one się w wielu przypadkach pokrywają. być może już same siatki znajomych powinny być "zdecentralizowane", ale przynajmniej usługa typu "discovery" mogłaby być zcentralizowana (tzn. wchodząc na serwis od razu widzisz, kto ze znajomych z innych serwisów na nim jest -- o ile oczywiście udzielił on zgody na ujawnianie takich informacji). samo dodawanie znajomych to jest pikuś, gorzej z mozolnym ich odkrywaniem. zrobiłem to na gronie, zrobiłem na linkedin, już mi się naprawdę nie chce na innych serwisach. jasne, że w tym sensie jest wiele siatek, to oczywiste. natomiast one się w wielu przypadkach pokrywają. być może już same siatki znajomych powinny być “zdecentralizowane”, ale przynajmniej usługa typu “discovery” mogłaby być zcentralizowana (tzn. wchodząc na serwis od razu widzisz, kto ze znajomych z innych serwisów na nim jest — o ile oczywiście udzielił on zgody na ujawnianie takich informacji). samo dodawanie znajomych to jest pikuś, gorzej z mozolnym ich odkrywaniem. zrobiłem to na gronie, zrobiłem na linkedin, już mi się naprawdę nie chce na innych serwisach.

]]>
Comment on Tagujmy Wrocek! by: Sebastian Kwiecień /?p=40#comment-248 Tue, 30 May 2006 16:24:42 +0000 /?p=40#comment-248 Wydaje mi się że istnienie wielu siatek znajomych jest nieuniknione - dokładnie ozwierciedla to życie gdzie siatka "rodzina" jest zupełnie inna i może działać na zupełnie innych zasadach niż siatka "znajomi z pracy" i "koledzy z podstawówki". Dochodzimy do tego że te siatki mogą mieć zupełnie inne parametry, wartościowanie, przeznaczenie itd. czyli - być może nie ma sensu ich łączyć? Na pewno co pozostaje wspólne to "moje ID" - i tutaj jest miejsce na unifikację identyfikacji w internecie. Wydaje mi się że istnienie wielu siatek znajomych jest nieuniknione - dokładnie ozwierciedla to życie gdzie siatka “rodzina” jest zupełnie inna i może działać na zupełnie innych zasadach niż siatka “znajomi z pracy” i “koledzy z podstawówki”. Dochodzimy do tego że te siatki mogą mieć zupełnie inne parametry, wartościowanie, przeznaczenie itd. czyli - być może nie ma sensu ich łączyć? Na pewno co pozostaje wspólne to “moje ID” - i tutaj jest miejsce na unifikację identyfikacji w internecie.

]]>
Comment on Tagujmy Wrocek! by: Marcin Jagodziński /?p=40#comment-247 Tue, 30 May 2006 15:50:46 +0000 /?p=40#comment-247 pytanie tylko ile można utrzymywać tych siatek znajomych... może czas na jedną "uber-siatkę" i podpinanie do niej serwisów jako plug-inów? tylko wówczas wiele osób by się musiało dogadać, a to jest niestety trudne... jakby ktoś miał jakieś pomysły to mail-me na gmalu (marcin.jagodzinski) pytanie tylko ile można utrzymywać tych siatek znajomych… może czas na jedną “uber-siatkę” i podpinanie do niej serwisów jako plug-inów? tylko wówczas wiele osób by się musiało dogadać, a to jest niestety trudne…

jakby ktoś miał jakieś pomysły to mail-me na gmalu (marcin.jagodzinski)

]]>
Comment on Tagujmy Wrocek! by: Marcin Kaszyński /?p=40#comment-246 Tue, 30 May 2006 12:01:18 +0000 /?p=40#comment-246 Jest nas więcej :) W najbliższym czasie ruszy serwis rekomendacje.pl, na razie koncentrujący się -- ze względu na miejsce zamieszkania większości zainteresowanych w tej chwili osób -- na Warszawie. W zamyśle nieco podobny do części "Miejsca" na Wrocek.pl, ma raczej umożliwić znalezienie potrzebnej, godnej zaufania firmy albo fachowca niż fajnej imprezy. Co nie znaczy, że wydarzeń nie będzie, ale wcześniej planujemy dodać część sieciową (jak w "znajomi, przyjaciele, grono, linkedin"). Robi się ciekawie, pojawiają się kolejne serwisy ułatwiające wyszukiwanie tego, co się dzieje, gdzie się dzieje i kto gdzie bywa. Zobaczymy co wyniknie z wymiany pomysłów i różnych podejść do tematu :) Jest nas więcej :)

W najbliższym czasie ruszy serwis rekomendacje.pl, na razie koncentrujący się — ze względu na miejsce zamieszkania większości zainteresowanych w tej chwili osób — na Warszawie. W zamyśle nieco podobny do części “Miejsca” na Wrocek.pl, ma raczej umożliwić znalezienie potrzebnej, godnej zaufania firmy albo fachowca niż fajnej imprezy. Co nie znaczy, że wydarzeń nie będzie, ale wcześniej planujemy dodać część sieciową (jak w “znajomi, przyjaciele, grono, linkedin”).

Robi się ciekawie, pojawiają się kolejne serwisy ułatwiające wyszukiwanie tego, co się dzieje, gdzie się dzieje i kto gdzie bywa. Zobaczymy co wyniknie z wymiany pomysłów i różnych podejść do tematu :)

]]>
Comment on Tagujmy Wrocek! by: hazan /?p=40#comment-245 Mon, 29 May 2006 21:56:42 +0000 /?p=40#comment-245 Myślę że nie powinniście się długo zastanawiać nad zrobieniem tego typu serwisu dla innych miast - na pewno znajdą się zapaleńcy którzy pomogą. Dla Warszawy taki serwis musicie zrobić :) Myślę że nie powinniście się długo zastanawiać nad zrobieniem tego typu serwisu dla innych miast - na pewno znajdą się zapaleńcy którzy pomogą.

Dla Warszawy taki serwis musicie zrobić :)

]]>
Comment on Tagujmy Wrocek! by: jah /?p=40#comment-244 Mon, 29 May 2006 14:22:41 +0000 /?p=40#comment-244 jako wrocławian z krwi i kości ;) wielcem rad z istnienia wrocka. Superowe bez zbędnej kokieterii jako wrocławian z krwi i kości ;) wielcem rad z istnienia wrocka. Superowe bez zbędnej kokieterii

]]>