Archiwum dla kategorii 'finansowanie'

NewConnect - szansą dla startupów?

czwartek, 30 sierpień, 2007

Dzisiaj o godzinie 10:00 ruszył nowy rynek na warszawskiej GPW - NewConnect. Transmisję można było oglądać online. Jak czytamy na stronie informacyjnej:
NewConnect powstał z myślą o młodych, dynamicznych polskich firmach, którym zastrzyk kapitału otworzy możliwość wykorzystania potencjału tkwiącego w ich innowacyjności, a w efekcie da szansę na rozwój uwieńczony awansem do grona dużych i wartościowych […]

Nasza classmates COM, czyli jak zarobić na znajomych ze szkoły

czwartek, 23 sierpień, 2007

Informacja o tym, że Classmates.com wchodzi na giełdę skłoniła mnie do tego, aby pobieżnie choćby porównać ten serwis którego reklamy były już nawet w ICQ (niektórzy pewnie pamiętają jeszcze ten komunikator) do naszej rodzimej, swojskiej naszej-kalasy. W tym pobieżnym porównaniu skupię się na dwóch jedynie elementach:
1. Model biznesowy - wydaje się, że w wypadku naszaklasa.pl […]

Żniwa seedfunds

wtorek, 21 sierpień, 2007

Techcrunch opublikował ostatnio informację o Demo Day Y Combinator - funduszu zalążkowego Paula Grahama. Fundusz przedstawił swoich 11 tygodniowych podopiecznych:

Anywhere.FM - system pozwalający przetrzymywać online pliki mp3 i odtwarzać je w przeglądarce; dodatkową opcją jest możliwość tworzenia sieci użytkowników i odsłuchiwania ich plików (bez wymiany plików)
ClickPass - system mający uprościć korzystanie z OpenID
DropBox - […]

Seedcamp - pieniądze prosto z Londynu

wtorek, 07 sierpień, 2007

SeedCamp zachęca:
Seedcamp is where Europe’s top young founders can come together in one place.
Nie tylko zachęca, ale i aktywnie stara się ściągnąć europejskich przedsiębiorców do Londynu - poprzez wyszukiwanie opiniotwórczych blogów i bezpośrednie kontakty z uczelniami polskimi. Na ostatnim TMT.Ventures pod adresem polskich funduszy padały ostre oskarżenia sugerujące, że bardzo trudno dostać finansowanie - […]