Wykop ten AdSense!

Przy codziennych obrzędach emailowych znalazłem dzisiaj taki oto ciekawy AdSense:

Reklama AdSense Wykop.pl

Ponieważ to Gmail - nie wiem niestety na jakie słowo kluczowe został wyświetlony - pomimo kilku prób, nie udało mi się tego uzyskać w wyszukiwarce. Czy to dobry sposób reklamowania przedsięwzięć, które de facto nic nie sprzedają? Wydaje się bez sensu. A może Wykop szykuje się do jakiejś akcji?

Klikamy? ;)

8 Odpowiedzi to “Wykop ten AdSense!”

 1. matmis Says:

  jak to nic nie sprzedaje? na dole masz link do sklepu z t-shirtem z logiem wykop. Taki t-shirt może kosztować znacznie więcej niż klinkięcie w reklamę googla.

 2. Łukasz Says:

  Jeśli nie sprzedaje to zamierza sprzedawać… Tak przynajmniej sądzę. Szykuje się jakaś akcja, ot co. Nie na darmo ktoś zapłacił 600 tys. za serwis - musi się zwrócić.

 3. Bartek Raciborski Says:

  Na blipie ktoś donosił, że widział reklamy wykopu w GG - więc to nie tylko adsense ale jakaś szersza akcja.

 4. Tomasz Drożdżyński Says:

  Witam.

  Od jakiegoś czasu mamy uruchomioną kampanię Google AdWords, pod wieloma słowami kluczowymi. Jest to jeden z kanałów promocji serwisu, przyznam, że w miarę optymalizowania kampanii, coraz bardziej skuteczny.

  Skąd pomysł, że z dobrodziejstw linków sponsorowanych mogą korzystać tylko serwisy, które coś sprzedają? Reklama Wykopu pojawia się przede wszystkim na partnerskich stronach Google, uczestniczących w programie Google AdSense. Podobnie jak SEO, to dla nas ważny element promocji serwisu.

  Miesiąc październik to okres, w którym ruszamy z większą kampanią reklamową. Już od wczoraj, logo Wykopu pojawia się w komunikatorze Gadu-Gadu, a jeszcze w tym miesiącu ruszy kampania bannerowa na innych witrynach + kilka mniejszych akcji.

 5. Mirek Szmajda - SprzedawcaInternetowy.pl Says:

  “Skąd pomysł, że z dobrodziejstw linków sponsorowanych mogą korzystać tylko serwisy, które coś sprzedają?” - bo za reklamę płaci sie po to, żeby coś sprzedać. Co więc tak naprawdę sprzedaje wykop?

 6. Sebastian Kwiecień Says:

  Mirek - są też reklamy budujące wizerunek - nie wiem tylko czy AdSense jest dobrym kanałem jeśli patrzeć pod tym kątem.

 7. Paweł Tkaczyk Says:

  Sebastian: Napisałeś o tym notkę, więc promocja wizerunku się sprawdza ;)

 8. Sebastian Kwiecień Says:

  @Paweł - racja, racja :)))

  Na ostatnim GrillIT zapytałem Marcina Dręgowskiego z Artefakt.pl - specjalistę od SEO - o to czy zdarza się, że AdSense stosuje się wizerunkowo i potwierdził, że rzeczywiście tak jest. Dla mnie to była nowość.

Zostaw odpowiedź